• ustbanner
Slayt 1Slayt 2Slayt 3Slayt 4Slayt 5

Ankara Antlaşması vizesi, İngiltere’de iş kurup kendi işini yapmak isteyen Türk vatandaşları içindir.

Kimler ( Ankara anlaşması vizesi ) alabilir?

Bütün Türk vatandaşları…

Başvuru için neler gerekmektedir?

Öncelikle kurmak istediğiniz iş için sağlam bir Business Plan’ a ihtiyacınız olacaktır. Business Plan isteyen müşterilerimiz için şirketimiz tarafından hazırlanabilmektedir. Bununla birlikte, hazır durumda ve kazancı olan bir işyerini de müşterilerimizin devralması da söz konusudur ve şirketimiz bu imkânı da sağlamaktadır. Bu sayede vize alım prosedüründe sorunla karşılaşılmamaktadır…

Ne kadar yatırım yaparak bir işyeri sahibi olabilirim?

Bu tutar sektörden sektöre değişmektedir. Genellikle 10 000 poundla 100 0000 pound arasında değişen yatırım seçeneklerinden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. İş kurmak isteyen arkadaşlara iş kurmaları için yardımcı olmaktayız.

Hangi sektörlerde iş yeri sahibi olabilirim?

İstediğiniz sektörlerde iş yeri açabilirsiniz , ve kurmak istediğiniz işi Türkiyede yapmış veya yapıyor olmanız avantaj sağlamaktadır.

Örneğin doktorluk, mühendislik, mimarlık gibi meslekler için eğitim almış olmak muhakkak şarttır ancak otel, dükkân, restoran, mağaza, kebap dükkanı, berber dükkanı, güvenlik şirketi, hukuk bürosu, taxi şirketi, temizlik firması, market veya minimarket, web tasarımı firması, ve benzeri işleri yapabilirsiniz.

Vize alınması ne kadar sürer?

Genellikle 1 ile 3 ay arasında değişmektedir. Ancak bazen bu süre 7 ila 9 aya kadar uzayabilmektedir…

Ailemi de beraberimde getirebilir miyim?

Evet, eşinizi ve çocuklarınızı da yanınıza alabilirsiniz. Dahası eşiniz de İngiltere’ de çalışma imkânına sahiptir. Çocuklarınız da İngiltere’ de eğitimlerine devam edebilirler…

Ne zaman süresiz oturum hakkı kazanabilirim?

3 yıl İngiltere’de kaldığınız takdirde süresiz vize alma hakini kazanıyorsunuz ve 5. Yılınızda otomatik olarak İngiliz vatandaşı olma hakkına sahip oluyorsunuz.