İngiltere Akademik Vize

İngiltere’de akademik araştırma yapmak isteyen akademisyenler için oluşturulmuş özel bir İngiltere vizesi türüdür, yani özel ziyaret kapsamlı ingiltere vizesidir. Sadece akademik ziyaretçiler 6 aydan daha uzun süreli olarak İngiltere’de kalabilirler. İngiltere akademik ziyaret vizesi 12 aya kadar alınabilmektedir.

İngiltere akademik ziyaretçi vizesi için;
* Akademik araştırma yapmak üzere İngiltere’ye gitmek isteyen kişi ücretli izne ayrılmış olmalı ve bu işveren özel bir araştırma şirketi haricinde bir eğitim kurumu olmalıdır.
* Öğrenci değişimi (ERASMUS) benzeri uygulamalar gibi akademik personel değişim programına istinaden İngiltere’ye gitmek isteyen akademisyenler de akademik ziyaretçi kategorisinde İngiltere vizesi ne başvurabilirler.
* Herhangibi bir konu için araştırma ve klinik uygulamalarda yer almak isteyen doktor veya dişçiler de bu kapsamda bu İngiltere vizesi ne başvurabilirler.
* Herhangi bir şekilde akademisyen olarak veya diğer bir iş sıfatı ile herhangi bir işte kesinlikle çalışmamak gerekmektedir. İngiltere de iş başvurusunda bulunmamak zorunluluğu vardır.
* Ayrıca yapacak araştırmalar ile ilgili finansmanın İngiltere’deki kalış süresince oluşabilecek masraflar gibi karşılanabileceğiıspatlaması gerekmektedir.
* Akademik ziyaretçi vizesi diğer turist vizelerinde söz konusu olan 6 aylık şart bu amaçla yapılacak bir başvuru için geçerli değildir.

İngiltere akademik vizesi için gerekli evrakları konusunda uzman vize danışmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz. Uzman kadromuzun danışmanlığında hazırlayacağınız evraklarla İngiltere akademik vizesi başvurusunu yapıyoruz.

İngiltere akademik vizesi için gerekli evraklarla birlikte size göndereceğimiz bilgi formunu (Türkçe) yazıcıdan çıktı alınıp bize ulaştırmanız yeterli. Size göndereceğimiz bilgi formunun bilgileri doğru olmalı, sunacağınız destekleyici belgeler ile tutarlı olmalıdır. Bu belgelerin İngilizce tercümelerini kurumumuzun yeminli tercümanları tarafından yapılmaktadır. İngiltere vize merkezinin incelemesine sunulacak tüm evrakların doğru, mümkünse orijinal olmasını tavsiye ediyoruz.

İngiltere akademik vizesi başvuru formu (İngilizce) Aisi Vize bölümü uzmanlarınca doldurulmaktadır. İngiltere akademik vizesi ücreti kurumumuz tarafından ödenecek olup müşterilerimiz bu ücreti randevu alınmadan şirketimize havale etmeleri gerekiyor. İngiltere akademik vizesi randevusu alındıktan sonra parmak izi işlemi için alınan randevü gün ve saatinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Çok ender olsada İngiltere konsolosluğu yetkilileri başvuru sahibini bir mülakata katılmasını talep edebilmektedir.

İngiltere aile ziyareti vizesi başvuruları 5-15 iş günü içinde çıkmaktadır, bu sure başvuru yoğunluğuna gore değişmektedir.