İngiltere Ticari Vizesi

İngiltere’ye iş amaçlı için yapılan vize başvuru türüdür. İngiltere ticari (iş) vizesi başvuruları diğer vizelerde olduğu gibi 6 ay-1-2-5-10 yıllık yapılabilmektedir. İş görüşmeleri, işyeri gezileri seminerler, toplantılar, fuarlar, sergiler, konferanslar, teknik geziler, sanatçı geziler gibi amaçlar için yapılan başvurular için yapılabilmektedir.

İngiltere’ye gidiş amacınız iş ile ilgili ise kesinlikle İngiltere ticari (iş) vize başvurusu yapmanız gerekir.İngiltere iş ziyareti vizesi başvuru için İngiltere başvuru merkezine ziyaretinizi belirten yazı sunmanız gerekir. Hangi tarihte, hangi şehirde, ne zaman ve kimler ile görüşüleceği çok iyi anlatılmalıdır.Davetiyelerin orijinal belge olması gerekir. İngiltere’de kalacağınız sürede harcamaların siz veya şirket tarafından yapılacağı belirtilmelidir.

İngiltere ticari (iş) vizesi için gerekli evraklarla birlikte size göndereceğimiz bilgi formunu (Türkçe) yazıcıdan çıktı alıp bize ulaştırmanız yeterli. Size göndereceğimiz bilgi formunun bilgileri doğru olmalı, sunacağınız destekleyici belgeler ile tutarlı olmalıdır. Bu belgelerin İngilizce tercümelerini kurumumuzun yeminli tercümanları tarafından yapılmaktadır. İngiltere vize merkezinin incelemesine sunulacak tüm evrakların doğru, mümkünse orijinal olmasını tavsiye ediyoruz.

İngiltere ticari (iş) vizesi başvuru formu (İngilizce) Aisi Vize bölümü uzmanlarınca doldurulmaktadır. İngiltere ticari (iş) vizesi ücreti kurumumuz tarafından ödenecek olup müşterilerimiz bu ücreti randevu alınmadan şirketimize havale etmeleri gerekiyor. İngiltere ticari (iş) vizesi randevusu alındıktan sonra parmak izi işlemi için alınan randevü gün ve saatinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Çok ender olsada İngiltere konsolosluğu yetkilileri başvuru sahibini bir mülakata katılmasını talep edebilmektedir.

İngiltere ticari (iş)vizesi başvuruları 5-15 iş günü içinde çıkmaktadır, bu sure başvuru yoğunluğuna gore değişmektedir.