İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere’ye eğitim amaçlı vize başvuru çeşididir.İngiltere öğrenci vizesi başvuruları öğrenim göreceği süreye göre yapılmaktadır. İngiltere öğrenci vizesi başvuruları 6 ay-1-2-5 ve 10 yıllık yapılabilir. İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evrakları konusunda uzman vize danışmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz. Uzman kadromuzun danışmanlığında hazırlayacağınız evraklarla İngiltere öğrenci vizesi başvurusunu yapıyoruz.

İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklarla birliktre size göndereceğimiz bilgi formunu (Türkçe) yazıcıdan çıktı alıp bize ulaştırmanız yeterli. Size göndereceğimiz bilgi formunun bilgileri doğru olmalı, sunacağınız destekleyici belgeler ile tutarlı olmalıdır. Bu belgelerin İngilizce tercümelerini kurumumuzun yeminli tercümanları tarafından yapılmaktadır. İngiltere vize merkezinin incelemesine sunulacak tüm evrakların doğru, mümkünse orijinal olması tavsiye ediyoruz.

İngiltere öğrenci vizesi başvuru formu (İngilizce) Aisi Vize bölümü uzmanlarınca doldurulmaktadır. İngiltere öğrenci vizesi ücreti kurumumuz tarafından ödenecek olup müşterilerimiz bu ücreti randevu alınmadan şirketimize havale etmeleri gerekiyor. İngiltere öğrenci randevusu alındıktan sonra parmak izi işlemi için alınan randevü gün ve saatinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Çok ender olsada İngiltere konsolosluğu yetkilileri başvuru sahibini bir mülakata katılmasını talep edebilmektedir.

İngiltere öğrencivizesi başvuruları 5-15 iş günü içinde çıkmaktadır, bu sure başvuru yoğunluğuna gore değişmektedir.

Aisi Vize ayrıca aşağıdaki öğrenci vizelerinde de hizmet vermektedir. Size uygun ve talep ettiğiniz vize türünü belirterek uzman danışmanımızdan konu hakkında bilgi ve detaylı danışmanlık hizmetini alabilirsiniz.

• İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi
İngiltere’de 6 – 11 ay arası süreyle sadece dil eğitimi almak isteyenler başvurabilirler.

• TİER 4 – İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi
İngiltere’de 6 aydan uzun süreli şartıyla alınacak tüm eğitimleri kapsamakta olan İngiltere vizesi çeşididir. Tier 4 – İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi’ne 6 aydan uzun süreli dil okulu, mesleki eğitim, lise, üniversite, master ve doktora eğitimi gibi daha uzun süreli eğitimler için başvurulabilmektedirler.

• Öğrenci Adayları için İngiltere Vizesi
Bu vize çeşidi, İngiltere’de eğitim almak isteyen amahenüz eğitim alacağı kurumu seçmemiş kişiler başvurabilir. Başvuru sahibi okullarla görüşmek amacıyla veyahut İngiltere’de eğitim almak istediği kurumun sınavlarına katılması gereken başvuru sahiplerini kapsayan İngiltere vizesi çeşididir.

• İngiltere’de Dil Okulları

• İngiltere’de Üniversite Eğitimi